Важливість реєстрації ТМ, як запорука успішного бренду


Ви вирішили організувати власний бізнес чи вже маєте власну справу? Чули про необхідність захисту логотипу або назви власного підприємства? Поверхнево розумієте, про що йде мова, але ніколи не замислювались, як зареєструвати торгівельну марку (ТМ) та як це допоможе створити успішний бренд? У цій статті ми спробуємо пояснити Вам, для чого та як захистити власний товарний знак (ТЗ) від недобросовісних конкурентів.

Отже, торгова марка (знак для товарів та послуг, товарний знак) – це знак за яким товари та\або послуги одних осіб відрізняються від товарів та\або послуг інших осіб, ними можуть бути слова, цифри, зображувальні елементи, комбінації кольорів.

 

На початковому етапі розвитку будь-якого бізнесу, підприємства виводять на ринок свою продукцію або послугу, які повинні мати унікальність та відрізняльну здатність від товарів або послуг конкурентів. В результаті чого підприємець матиме гарантію отримання прибутку. Назва, логотип – це те, що споживач запам'ятовує в першу чергу. Саме тому в умовах ринкової конкуренції необхідною умовою надійного бізнесу і впізнаваності Вашої продукції є захист товарного знака.

 

Приклади логотипів поданих на реєстрацію:


Проте, перш ніж подавати ваш логотип (назву) на реєстрацію необхідно перевірити назву торгової марки, це можливо завдяки проведенню пошуку, що дасть Вам можливість побачити, чи існують на ринку зареєстровані знаки, які схожі на Ваше позначення та які можуть заважати його реєстрації.

Розглянемо детальніше як зареєструвати торгову марку в Україні. Державна реєстрація здійснюється на підставі норм чинного законодавства і завершується видачею свідоцтва. 

Проте, перш ніж подати заявку на реєстрацію ТЗ необхідно зробити ряд відповідних дій для того, щоб мати гарантію в безпечній реєстрації. В даному випадку Вам допоможуть компетентні спеціалісти в сфері інтелектуальної власності.

 

Але, необхідно відмітити, що процес реєстрації торгової марки, який проводиться в Українському патентному відомстві, захищає та надає індивідуальності Вашому ТМ лише на території України. У разі, якщо Ви хочете захистити свій знак на території інших держав (зареєструвати ТМ за кордоном), необхідно пройти процедуру міжнародної реєстрації товарного знаку, по закінченню якої заявник отримує рішення про дію ТМ у обраних ним країнах.

 

В результаті успішної офіційної реєстрації знаку для товарів та/або послуг (ТМ, ТЗ), кожен підприємець прагне зробити його більш цінним і зосереджує свої зусилля на створення успішного бренду. Проте, більшість з нас навіть не задумується про дійсне значення цього слова. То яка ж відмінність бренду від торгової марки?

Бренд (англ. Brand - товарний знак, торгова марка, клеймо) - термін, що застосовується в маркетингу. Бренд може бути символом компанії, продукту або послуги, який легко впізнається і юридично захищений в якості зареєстрованої торгівельної марки.

 

Проте, для створення бренду однієї юридичної реєстрації не достатньо. В наш час споживач став більш вибагливим та йому уже мало просто якісного продукту / послуги, він хоче отримувати емоційні вигоди (елементи сильного бренду): яскраві враження, емоції і приємні відчуття. В результаті активного просування бренду між ним і споживачем виникають якісь відносини довіри, прихильності і взаємна симпатія. Споживач може стати фанатом улюбленого бренду, тому він буде чітко знати, кому належить той чи інший товар / послуга, якщо він має свій логотип, назву та інші атрибути бренду.

То ж для того, щоб сформувати успішний бренд, перш за все, необхідно втілити Ваші ідеї в життя, та мати за мету створити улюблену для споживачів торгову марку, що несе високу цінність та створює вигоди для своїх клієнтів.

 

З нашої ж сторони, буде здійснено початковий аналіз Вашого логотипу / знаку, що є дуже важливим етапом, прогнозування його захищеності та зацікавленості потенційних клієнтів, аналіз конкурентів тощо. Ми здійснимо дослідження знаку на відповідність нормам закону, чи відповідає він основним цілям Вашої діяльності, а саме: що планується випускати під цим позначенням, в якому напрямку діяльності та на яку цільову аудиторію націлена торгівельна марка і т.д.

 

Проте, головним в створенні бренду є Ваша активність та бажання діяти.

Тому все у Ваших руках!